تبلیغات
:: زائــــر کــربلا :: - آیت الله عاملی:این فرهنگ عاشورایی است که می‌تواند قره‌باغ را آزاد کند
می روم کربلایی بشوم...
آیت الله عاملی:این فرهنگ عاشورایی است که می‌تواند قره‌باغ را آزاد کند
نوشته شده توسط زائـــر کـــربلا در ساعت 09:18 ب.ظ

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: منطقه قره‌باغ را تنها با تکیه بر فرهنگ عاشورایی، فتوای مجتهدان و قدرت اسلامی می‌توان از دست دشمن آزاد کرد.آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل اظهار داشت: نظام استکباری از دولت‌های بزرگ و قدرتمند در هراس هستند به همین خاطر در بسیاری از کشورهای اسلامی و منطقه به دنبال تجزیه و تحریک قومیت‌ها هستند تا بتوانند با کوچک‌سازی آنها برای رژیم صهیونیستی پایگاه نظامی درست کنند.

وی به شعارهای جذاب تحریک نژادها، قومیت‌ها و زبان‌های مختلف برای تحریک آنها اشاره کرد و افزود: نظام سلطه بعد از اینکه از تهدید نظامی و تحریم مستاصل شده است تعدد قومیت‌ها را یک ظرفیت ممتاز برای مقابله با ایران معرفی کرده است تا بتواند با تجزیه ایران به خیال خام خود بر این کشور غلبه کند.

خطیب جمعه اردبیل گفت: این تفکر نه تنها در مورد ایران بلکه در مورد کشورهای سوریه، عراق، عربستان و ... همچنان در مخیله غلط آنها در حال تداعی و تصور است تا شاید بتوانند اندیشه پلید خود را در این کشورها با تجزیه قومیت‌ها و قبایل مختلف پیاده کنند.

عاملی جدایی قره‌باغ از آذربایجان را نخستین نقطه تجزیه شده در یک حکومت شیعی توصیف کرد و بیان داشت: کشور آذربایجان با مسلح کردن نیروهای ناتو و میدان دادن به کشورهای غربی نمی‌تواند قره‌باغ را آزاد کند بلکه آزادی این خطه از کشور آذربایجان منوط به حضور نیروهای مقتدر اسلامی است که با توسل به فرهنگ عاشورایی بتوانند قره‌باغ را از دست ارمنی‌ها آزاد کنند.

وی بی‌اعتنایی سران این کشور را به فتوای مجتهدان در اتحاد مسلمانان برای آزادسازی قره‌باغ از دست ارمنی‌ها یادآور شد خاطرنشان کرد: آزادی قره‌باغ هر چه به تاخیر بیفتد برای نظام‌های سلطه یک امتیاز و برای امت مسلمان یک امتیاز منفی است چرا که به تاخیر افتادن این حرکت آزادی آن را رفته رفته محال‌تر می‌کند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری به دهن‌کجی سران کشور آذربایجان نسبت به فتوای مجتهد جامع‌الشرایط آیت‌الله مکارم شیرازی اشاره کرد و ادامه داد: منطقه قره‌باغ را تنها با تکیه بر فرهنگ عاشورایی، فتوای مجتهدان و قدرت اسلامی می‌توان از دست دشمن آزاد کرد.

عاملی اضافه کرد: اگر چنین زمینه‌ای مهیا شود بنده حاضر هستم جلودار همه برای آزادسازی قره‌باغ حرکت کنم اما دریغ و افسوس از سران کشور آذربایجان که به عاشقان امام حسین و عزاداران این کشور هجوم برده و اجازه نمی‌دهند به شکل آشکار این عزاداری‌ها انجام شود.

وی با اشاره به داستان‌های مختلف و حوادث تاریخی در مورد مانع شدگان عزای حسینی و زیارت کنندگان آن حضرت اظهار داشت: متوکل عباسی با زور و اجبار و در نهایت قساوت قلب نسبت به عزای حسین و زیارت او سخت‌گیری کرد اما در نهایت ذلت همچون رضاخان که جلوی عزاداری حسینی را گرفت مرد و برای دنیا معلوم شد که هیچ کس نمی‌تواند جلوی عشق و حرمت به امام حسین را بگیرد.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: این فرهنگ عاشورایی است که می‌تواند قره‌باغ را به خاک مقدس آذربایجان برگرداند چرا که تکیه بر تفکر لاییک هرگز در این باب موثر و کارساز نیست.

عاملی ادامه داد: در این مسیر به فرزندان کربلایی همچون سید‌حسن‌نصر الله نیاز داریم که با یک حکم جهاد حاکمیت ارمنی‌ها را به هم بپیچد و قره‌باغ را از دست آنان بگیرد.


»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس