تبلیغات
:: زائــــر کــربلا :: - افول سه نور
می روم کربلایی بشوم...
افول سه نور
نوشته شده توسط زائـــر کـــربلا در ساعت 04:26 ق.ظ

به نام خدا
دوستان بعد از مدت زیادی آمدم و امید است که مورد عنایات الهی قرار گرفته باشیم.

رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (علیهما السلام)

رحلت رسول اکرم حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام علی بن موسی الرضا (ع) را به محضر حضرت صاحب الزمان (عج) و شما بزرگواران تسلیت می گویم.
از آیات و روایات فراوان اینطور به نظر می رسد که خداوند متعال برای شناختن خود به مخلوقاتش می خواست آئینه خلق کند که نمود خویش را در آن هر چند محدود در همان آئینه به کائنات نشان دهد، فلذا انسان را خلق کرد و لقب خلیفه اللهی بر روی زمین را به وی عنایت فرمود، اما با دقت در سلسله انسانهایی که آمده اند و رفته اند می بینیم که همه آنها نتوانستند به هدف خود که جلوه جلال و جمال الهی بود برسند و بلکه نیاز داشتند که افرادی خود آنها را نجات دهد فلذا می بینیم که بندگان شایسه خداوند تنها موفق به کسب این لقب شدند و مانند مرآت و آئینه نور خداوندی را منعکس نمودند، آنها پیامبران، امامان و اولیای مخصوص الهی بودند.

مسئله ای که باید مد نظر داشت و از آن غفلت ننمود این است که آئینه وظیفه دارد همه چیز را نشان دهد نه بیشتر و نه کمتر به همین خاطر معتقدیم که ائمه اطهار (ع) و ... حضور خداوند بر روی زمین بودند و هر آنچه لازمه مخلوقات است برای رسیدن به کمال و سعادت ابدی بر این بندگان صالح از طرف خالق هستی تفویض شده است و ولایت مطلقه را یعنی هم تکوینی و هم تشریعی را به این بزرگواران عنایت داشته است.

حال ما هم در قبال این مسئله وظیفه ای داریم که نوعا از آن غفلت نموده ایم و آن هم اولا دریافت آن جلوه ها و تصاویر الهی است و ثانیا کسب و حصول معرفت و شناخت کافی از آن مشاهدات و در آخر تاثیر پذیری از آن جلوه ها است.

قدر داشته هایمان را بدانیم و شکر آن را به جای بیاوریم تا نعمات الهی سرازیر شود. (لَإن شَکَرتُم لَأزیدَنَّکُم)
سیره و زندکانی آن بزرگواران را سرمشق قرار دهیم البته بعد از مطالعه و دقت نظر در زندگی آن بزرگواران.

التماس دعا!


»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس