تبلیغات
:: زائــــر کــربلا :: - آثار شوم بی حجابی
می روم کربلایی بشوم...
آثار شوم بی حجابی
نوشته شده توسط خانم سید هاشمی در ساعت 11:20 ق.ظ

با سلام :: آثار و عواقب شوم بد حجابی و بی حجابی در جامعه و برای خود فرد

1- ضایع کردن حق شوهر:
خداوند سبحان بدن واعضای آن را به عنوان امانت به ما داده است.و صاحب اصلی خدای بزرگ است.زینت و زیبایی زن که از نعمت و امانت حق تعالی محسوب می شودنیز پس از ازدواج مربوط به شوهرش است نه اینکه آنرا در معرض دیدگاه عموم قراردهد.

 رسول خدا(صلی الله علیه واله وسلم)می فرمایند:
هر زنی که خود را برای غیر شوهرش خوشبو وآرایش کند خداوند نماز او را قبول نمی کندتا اینکه برای پاک ساختن خود از آن غسل کند چنانچه خود را از جنابت غسل می دهد.

2- محروم از محبت:
زن هرچه عفتش بیشتر باشد در قلب مرد بیشتر جای دارد و زن بی بند و بار چون ترس از خداوند دردلش نیست و عفت ندارد نمی تواند محبت شوهرش را بدست آورد.

4- پیوسته زیانکار:
راستی او که خود را در معرض دید نامحرمان قرار می دهد.در مقابل دل چه کسی را بدست می آورد؟
دل جوانان و مردان هرزه را زیرا مرد مسلمان و مؤمن حقیقی از این کار متنفر است.آیا دل آن گونه افراد را بدست آوردن ثمره دنیوی و اخروی دارد؟ حال که خداوند چنین نعمت تندرستی را بذل و بخشش نموده رسم امانتداری و بندگی او این است که رضای وی را بدست آوریم نه دل مردان هرزه که زنان را وسیله ای برای اهداف شیطانی خود قرار می دهند.

5- موجب آزار و اذیت دیگران:
شاید بتوان مد پرستی را نوعی شرک دانست. زن اگر تعدادی لباس متنوع داشته باشد در حالی که به حد اسراف نرسد و با پوشیدن آنها شوهر را خوشحال کند امر بسیار پسندیدهای است. ولی نباید همّ و غم خود را اینگونه مسائل قرار دهد تا جایی که برای رضایت دیگران و فخر فروشی و مد پرستی شوهرش را تحت فشار قرار دهد و او مجبور به قرض کردن شود و نزد دیگران شرمنده شود.

6- موجود مصرفی:
زن بد حجاب را باید مصرف گری شناخت که با رفتار خود جز مفسده و ضرر چیزی به بار نمی آورد زیرا با مصرف و حرکات تحریک آمیز منشا فساد و انحراف در جامعه می گردد.

7- تاخیر در ازدواج:
این امر عجیب نیست که اغلب خانواده ها و جوانان از زن بی تقوا و بد حجاب که هر روز از لحاظ اقتصادی و اجتماعی برای آنها دردسر ایجاد می کند متنفر می باشد.در نتیجه به سراغ دخترانی که چنین اوصافی دارند نمی روند.از سویی غیرت به آنها اجازه نمی دهد دختری را که چشم سایر مردان نا محرم را نوازش کرده است شریک و همراز زندگی خود قرار دهد. برای همین است که ازدواج برخی دختران به تاخیر می افتد.

از سویی زن بدحجاب و بی تقوا در اثر ناز و کرشمه و حرکات شیطانی خود باعث توجه مردان ضعیف الایمان به خود می شود در نتیجه آن مردان به زنان خود بی اعتنا می شوند و سرانجام این زن بی تقوا سبب سردی و از هم پاشیدگی زندگی یک یا چند خانواده می شود و عواقب شوم و گناه بزرگ این عمل به گردن اوست. بعدها زنی از او زیباتر اساس زندگی وی و خانواده اش را از بین می برد.

رسول خدا(صلی الله علیه واله وسلم)می فرمایند:
بین مردان و زنان فاصله و جدایی بیندازید تا کمتر با یکدیگر ارتباط داشته باشند زیرا که مردان و زنان با هم تماس داشته باشند و رو در روی یکدیگر قرار گیرند جامعه به دردی مبتلا خواهد شد که درمان نخواهد داشت.

امیر مومنان علی (علیه السلام)می فرماید:
کسی که با سرعت به دنبال خواسته های دل برود در واقع شتابان به سوی مرگ و آفت می رود.
کسی که در عروسی رفتن(در میان یکجا بودن زن ومرد) از زنش اطاعت کند او را با صورت در آتش جهنم افکنند. زن ومرد در یک مجلس باید از هم جدا باشند.
بیرون رفتن زن از خانه بدتر نیست از آوردن کسی به خانه که اعتمادی به او نداری.

دیدگاه رهبر معظم انقلاب درباره بد حجابی:
آیا جنایتی از این بزرگتر نسبت به زن هست که زن را با آرایش مد و جلوه گری زیور آلات سرگرم کنند و از او به عنوان یک ابزار و وسیله استفاده کنند؟
امروز سر و سینه را از زیور آلات پر کردن وآرایش و مد لباس را بت خود قرار دادن.آن زنی که در پی این گونه چیزهاست از ارزش پایین برخوردار است طلا برای زن ارزش آْفرین نیست بی اعتنایی به طلا ارزش آفرین است. مد برای زن ارزش آفرین نیست بی اعتنایی نسبت به مدهای دام گونه ساخته و پرداخته دشمنان برای زن ارزش است

 


»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس