تبلیغات
:: زائــــر کــربلا :: - هجران - متن موعظه استاد فروغی
می روم کربلایی بشوم...
هجران - متن موعظه استاد فروغی
نوشته شده توسط زائـــر کـــربلا در ساعت 12:21 ب.ظ

با سلام متن موعظه استاد فروغی را در زیر می خوانید
اگر تونستم فایل صوتی اون رو هم که به زبان آذری هست رو می گذارم.

استاد فروغی + امام زمان

کجا می رویم، سرمایه هامون رو کجا خرج می کنیم، آنگاه پروردگار عالم داستان نقل نمی کند وقتی یک مطلبی را می گوید می خواهد به انسان بفهماند که چه می توانی باشی (داستان حضرت یوسف را دقت کنید) می خواهد به ما بفهماند که می توانی باشی، چرا نیستی؟
مرد و مردانه تا بحال فکر کرده ای که گم شده ای، گم شده ایم، اگر گم نشده بودیم و وطن اصلی خود بودیم قیامت می شد ما مدام از وطن اصلی خود خارج می شویم، مدام جمع می کنیم ولی گم می کنیم، اگر نگه داریم و صاحب بشیم عالم در دستان ما خواهد بود، نور خواهیم بود در عالم، جامعه مان نور خواهد بود، دنیا و آخرتمان نور می شود، خورد و خوراکمان نور می شود، ولی نمی توانیم نگه داریم، به همین دلیل عمل که کردیم باید مراقب باشیم شیاطین از دستمان نگیرند
رفقا آنقدر نازپرورده های دنیا در آخرت ذلیل خواهند شد، آنقدر شاهان دنیا ذلیل خواهند شد در آخرت، آنقدر ذلیل خواهند شد آنهایی که هر روز یه جور ناز و عطر می زنند.

خدایا یک چشم به هم زدن ما رو به حال خودمان وا مگذار، یعنی یک چشم به هم زدن انسان نباید از خدا غفلت کند، ولی خدا با رحمتش ما رو قبول میکند، مدام عهدمان رو می شکنیم، مدام گناه می کنیم ولی ما رو از درش نمی راند و می گوید می خواهی بیایی بیا، من صلح کردم اگر تو صلح کنی! هر کس بخواهد وارد دریای رحمت من شود، آزاد است وارد شود، حرکت کند و نماند در این دنیای فانی.
انسان باید در این عالم بیدار شود، ما خوابیده ایم، اگر نخوابیده بودیم حیاتمان اینگونه نبود، بیشترمان خوابیده ایم، گاهی پروردگار عالم با یک موعظه بیدارمان می کند، یک هفته حال پیدا می کنیم ولی دوباره می خوابیم، آنقدر خداوند انسان را بیدار می کند انسان می خوابد، دوباره می خوابد.
لحظه ای غیر خدا در عالم نیست، هر چه هست خودش هست، کافیه انسان یک آه بکشد، آه
شب هنگام زمانی که واقعا خسته شده ای از گناه ، اسباب خواب را کنار بزن و بگو الهی، آه

خدایا جوانیمان تمام شد ولی ما هنوز متوجه نیستیم که چرا پا به این عالم گذاشته ایم.
ما در محضر رسول الله هستیم، ما در محضر امام زمان هستیم، اون موقعی که چشم خیانت می کنه از خدا خجالت نمی کشیم؟ از امام زمانمان خجالت نمی کشیم؟ از رسول الله خجالت نمی کشیم؟

هر از چند گاهی بنشین و بگو خدایا خسته شدم از خیالات، خدایا خسته شدم از بس وسوسه شدم، خدایا خسته شدم از غفلت، خدایا خسته شدم از عبادتهایم و نمازهایم، خسته شدم از بس خجالت کشیدم، خسته شدم از این دنیای فاسق. خدایا این غم ها کی تمام می شوند، خدایا کی امام زمانمان می آید

رفقا امام زمانمان اصحاب ندارد و الا می آمد باور کنید آقامون تنهاست

اللهم عجل لولیک الفرج

متن بخشی از موعظه استاد اخلاق حجت الاسلام و المسلمین فروغی


»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس