تبلیغات
:: زائــــر کــربلا :: - مراقب آرزوهایمان باشیم!
می روم کربلایی بشوم...
مراقب آرزوهایمان باشیم!
نوشته شده توسط زائـــر کـــربلا در ساعت 04:05 ب.ظ

با سلام :: کارهایی که خوبه توی لیله الرغایب انجام بدیم :: یا علی!

سلام بر دوستان عزیزم، اولین جمعه ماه مبارک رجب که فردا می باشد معروف است به لیله الرغائب (شب آرزوها) پیامبر اسلام در این باره می‌فرمایند: از اولین شب جمعه ماه رجب غافل نشوید فرشتگان آن را لیله الرغائب می‌نامند. چرا كه وقتی یك سوم از شب گذشت هیچ فرشته‌ای نیست مگر اینكه در كنار كعبه شریف آید آنگاه خداوند نظر مرحمت به آنان كند و فرماید: فرشتگانم هر چه خواهید از من بخواهید فرشتگان گویند: بار الها حاجت و خواسته ما آن است كه روزه داران ماه رجب را بیامرزی خداوند خداوند متعال فرماید: آمرزیدم

فضیلت عبادات در این شب:
روز پنج شنبه اول آن ماه  - در صورت امكان و بلا مانع بودن -  روزه گرفته شود. چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به یك سلام ختم می شود و در هر ركعت یك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود. و چون دوازده ركعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذكر" اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوحٌ قدوسٌ رب الملائكة والروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلی الاعظم" گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة والروح" گفته شود. در اینجا می توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت می رسد.

پیامبر اكرم( صلی الله علیه و آله) در فضیلت این نماز می فرماید: كسی كه این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختی نجات یافتی.

میّت می‌پرسد تو كیستی؟ به خدا سوگند كه من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و كلامی شیرین تر از كلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم كه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا كنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افكند.

اما کلام اصلی بنده:
عزیز دل امشب مواظب آرزوهایت باشی ها، چون امشب همون شبی است که صاحبخانه عالم منتظره کسی بیاد و تکونی به دلش بده و اونی رو که خیلی وقت بود دلش می خواست بخواد، بخاطر اینکه خداوند رحمان به دنبال بهانه است تا دل بنده اش رو شاد کنه! حالا هم موقعیتش پیش اومده (و این بمونه که اگه دل واقعا دل باشه و پاک همیشه براش لیله الرغائبه) می خوای چه دعایی بکنی؟
خانه! ... باشه خوبه
ماشین ... خوبه
کار ... خوبه
ازدواج ... خوبه
کنکور ... خوبه
و خیلی چیزهای خوب دیگری هم هست که می تونیم آرزو کنیم.

اما می دونم اون دعایی که وقتی به یادش می افتی بغض وجودت رو می گیره و از ته دل یه آه بلند می کشی و می گی خدایا خسته شدیم دیگه صاحبمون رو برسون.  حاجت دل هممون هست! اگه این دعامون مستجاب بشه و به پاره قلبمون  برسیم و فراق تموم بشه، به خدا دیگه هیچی نمی خواهیم.

(اللهم عجل لولیک الفرج)


»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس